Tehnilised nõuded trükifailidele
- Eelistame composite pdf-i. Kokkuleppel võtame vastu mistahes formaadis faile.
- Puhas formaat peab olema failis lehekülje keskel. Kui lõppformaat on erikujuline stantsiga trükis, siis stantsijoonis peab olema lehekülje keskel.
- Igas servas olgu võrdne lõikevaru (bleed) 3–5 mm (ka juhul, kui lehekülje servad on ilma trükita).
- Lõike- ja voltimismärgid peavad olema väljaspool puhast formaati – muidu jäävad need trükisel näha.
- Kõik leheküljed peavad olema eraldi ja järjest ühes pdf-is, erandiks on voldikud, liimköite kaaned ja dokumendikaaned.
- Erilahenduse puhul on soovitatav teha makett.
- Värvid peavad olema CMYK. Kui soovite kasutada lisaks või ainult mõnda kindlat spot-värvi (nt „firmavärvi“), siis tuleb sellest meile teada anda, sest muud värviruumid keerame automaatselt CMYK-i, sel puhul aga ei saa me garanteerida täpset tulemust.
- Mustale värvile(K-100%) antakse trükiettevalmistuse käigus automaatselt overprint. Mustad objektid, mida ei soovita overpint’i ehk ületrükiga, palume teha näiteks C-1%, M-1%, Y-1%, K-100%. Seda tuleb eriti jälgida siis, kui soovite kasutada nii overprint’iga kui ka overprint’ita (knockout) objekte.
- Suuremate objektide puhul võib kasutada „rikast musta“: nt 40-30-30-100. Kontrollige, et mustad tekstid oleks K-100% (eriti väikesepunktiliste tekstide puhul).
- Vöötkood tuleb kujundada loetavuse huvides ühevärvilises (tavaliselt K-100%, vahel ka 100%spot) vektorgraafikas.
- Valgetel objektidel ületrükki olla ei tohi.
Paberile lubatud värvisumma piiri (ehk maksimaalset summaarset rastriprotsenti) ületavates kohtades olev trükivärv ei kuiva õigeaegselt ja määrib teisi trükiseid.
- Stantsijoonis peab olema läbi spot– Kasutatud jooned peavad olema vektorjooned (stroke, mitte fill ega pilt) ja overprindis.
Foolium-, surutrükiga ja/või kohtlakiga trükiste kujundusel peavad vastavad objektid olema samuti määratud eraldi iseseisva spotvärvina overprindis. Sama kehtib numeratsiooni kohta.
- Kõik fondid peavad olema failiga kaasas või tehtud kurvideks (outline).
- Piltide resolutsioon: min. 300 dpi.
- Läbipaistvusega (transparency) seotud efekte mitte kasutada!
- Klamberköite puhul tuleb arvestada, et iga järgmine leht kaanest keskmisteni on eelmisest paberi paksuse võrra kitsam: lehed „kasvavad“ köiteservast välja. Köiteliinis lõigatakse kasv maha.
- 6 lk (lakaga kaane puhul) klamberköite kaante puhul tuleb arvestada, et lakaga kaas jääb kuni 2 mm lühem.
- Liimköite sisu leheküljed soovitame u 2 mm võrra köiteservast eemale nihutada.
- Liimköite kaante selja kujundus tuleb arvestada 1 mm laiem kui on sisu plokk.
- Ümbrikutel soovitame kasutada kujundust, mis jääb servadest vähemalt 10 mm kaugusele.
- Kvaliteetse klišee valmistamiseks vajame vektorgraafikas pdf-faili, kus fooliumtrüki pind on kujutatud värviga K-100% (teisi värve klišeefailis mitte kasutada), tekst on kurvitud ja joonte paksus vähemalt 0,15 mm.
- Negatiivsel klišeel sõltub joone paksus kasutatavast materjalist. Kvaliteetse tulemuse saavutamiseks soovitame kasutada klišeed koos polümeervastusega.